Najlepszy darmowy dysk (chmura) w Internecie

Zapewne szukasz darmowej opcji na trzymanie swoich filmów, zdjęć i dokumentów w chmurze, aby w prosty sposób móc je udostępniać znajomym i rodzinie. Dysk w internecie ma również taką zaletę, że jest dostępny z każdego urządzenia z dostępem do Internetu, więc jeśli korzystasz z wielu urządzeń (w domu, w pracy, telefon, tablet) to trudno jest mieć zawsze to samo na każdym z tych urządzeń. Tutaj z pomocą przychodzą dyski w chmurze (czyli dyski w internecie).

Najlepsze dyski internetowe w chmurze

Większość dużych firm jak Google, Microsoft, Apple, Amazon posiada taką opcję więc jak mamy konto Gmail lub korzystamy z urządzeń Apple to możemy nawet nie wiedzieć, że mamy dostęp do dysku w Internecie. Oczywiście darmowa chmura w Internecie ma swoje ograniczenia (ilość miejsca na dysku oraz ilość urządzeń, które mogą być korzystać z tej przestrzeni).

Darmowe dyski w Internecie

Największe darmowe chmury w Internecie oferuje Google Drive oraz Onedrive od Microsoftu. W obydwu tych miejscach otrzymamy aż 15 GB na nasze pliki. Możemy korzystać z nich na wszystkich popularnych systemach jak Windows i macOS. Dostęp jest również ze telefonów z systemem Adroid i iOS.

Najpopularniejsza chmura internetowa Dropbox oferuje tylko 2GB darmowego miejsca na dysku oraz ograniczona została liczba urządzeń, z których możemy się połączyć do trzech.

Płatne chmury do plików

Jaka jest najlepsza chmura internetowa do trzymania naszych plików? Tutaj już robi się ciekawie 🙂 Dropbox oferuje 1TB (czyli 1000 GB) za 10 euro miesięcznie. Ciekawą opcją może być też Amazon Drive, który oferuje nielimitowany dysk w chmurze za 12 euro miesięcznie, jednak jest on mało popularny w Polsce.

Jeśli chodzi o dyski w chmurze od Google i Microsoftu to mają one ciekawe pakiety za 2 dolary (dość tanio patrząc na wcześniejsze propozycje) i oferuje skromne 100 GB przestrzeni.

Usługa dysku iCloud od Apple jest jedynie w opcji płatnej, najtańszy pakiet 50GB to cena 4 zł, 200 GB kosztuje 12 zł, najwyższa opcja 2 TB (2000 GB) to koszt 40 zł.

Inne dyski w Internecie

Oczywiście istnieje cała masa mniej popularnych alternatywnych rozwiązań na trzymanie plików w chmurze. Są to często rozwiązania tańsze, oferujące więcej przestrzeni jak np. Mega.com. Dlaczego ich tutaj nie ma? Ponieważ trudno byłoby je wszystkie zebrać, nie wiadomo czy za rok będą jeszcze działać. Za chmurami, które zostały tutaj przedstawione stoją duże firmy działające od wielu lat, bardzo dobrze znane.

Jeśli macie jakieś ciekawe opinie na temat dysków internetowych podzielcie się w komentarzach. Może według was jakiś inny dysk zasługuje najlepszego dysku w chmurze. Ciekawi jesteśmy waszego zdania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *