Jaki prosty (i darmowy) program do wystawiania faktur online

Aplikacje internetowe do wystawiania faktur online to narzędzie bardzo przyjazne dla każdego przedsiębiorcy i osoby, która w ramach swojej jednoosobowej działalności chce wystawiać faktury z każdego miejsca na świecie. Można to robić z dowolnego urządzenia zarówno laptopa, tabletu czy telefonu. Wszystko jest dostępne po kilku kliknięciach. Możemy wystawić fakturę będąc u klienta czy sprawdzić jaką ostatnio wystawialiśmy mu fakturę bez konieczności dzwonienia do swojej księgowej czy przeszukiwania segregatorów z dokumentami.

program do wystawiania faktur online

W Internecie jest kilka wartych polecenia programów do wystawiania faktur online. Większość z nich ma opcję darmowego wystawienia faktury, ale zwykle z limitem. Postaramy się przedstawić rzetelnie każdy z nich: jakie ma wady, a jakie zalety. Zapraszamy do porównanie księgowości online poniżej.

Pamiętaj! Porównanie programów do wystawiania faktur zostało przygotowane w maju 2020 roku, na dzień, w którym czytasz ten artykuł pewne rzeczy mogły ulec zmianie lub pojawić się nowe programy. Będziemy starać się aktualizować ten artykuł.

Infakt

Jeden z pionierów jeśli chodzi o programy online do wystawiania faktur. Dziś oprócz wystawiania faktur, możemy prowadzić tam samemu księgowość swojej firmy. Infakt to też biuro księgowe, które online może zajmować się naszymi sprawami.

Podstawowe informacje o Infakt
Darmowe faktury: Tak (limit 3 sztuk)
Program do księgowości: tak
Biuro księgowe: tak
Księgowość spółek: tak
Kadry: tak
Magazyn towarów: nie

Jeśli korzystasz to dodaj swoją opinię o Infakt.

wFirma

Niestety brak opcji darmowego korzystania z aplikacji. Jednak wFirma ma bardzo dużo do zaoferowania swoim klientom: wystawiania faktur, program do księgowości, biuro księgowe, magazyn towarów i kadry.

Podstawowe informacje o wFirma
Darmowe faktury: Nie
Program do księgowości: Tak
Biuro księgowe: Tak (eido.pl)
Księgowość spółek: nie
Kadry: tak
Magazyn towarów: tak

Jeśli korzystasz to dodaj swoją opinię o wFimra/Edio.

Fakturowania.pl

To prosty program do wystawiania faktur online, a dzięki temu bardzo tani (tylko 6,4 zł netto za miesiąc oferuje nielimitowe faktury) nawet przy wyższych pakietach. W Fakturowni znajdziemy darmową opcję wystawiania faktur.

Podstawowe informacje o Fakturowania.pl
Darmowe faktury: Tak (pakiet Micro – 3 faktury miesięcznie)
Program do księgowości: Tak
Biuro księgowe: Nie
Księgowość spółek: Nie
Kadry: Nie
Magazyn towarów: Nie

Jeśli korzystasz to dodaj swoją opinię o Fakturowania.pl

IFIRMA

Kolejna aplikacja posiadająca w swojej ofercie szeroki wachlarz opcji dla firm, od darmowego programu do wystawiania faktur (z limitem) aż po biuro księgowe i CRM. Ciekawą opcją jest możliwość integracji ze sklepami internetowymi oraz allegro.

Podstawowe informacje o IFIRMA.pl
Darmowe faktury: Tak (10 faktur miesięcznie)
Program do księgowości: Tak
Biuro księgowe: Tak
Księgowość spółek: Nie
Kadry: Nie
Magazyn towarów: Tak

Jeśli korzystasz to dodaj swoją opinię o IFIRMA.pl

Chmura Faktur

To w pełni darmowy program do wystawiania faktur w chmurze. Za projektem tym stoi Idea Bank oraz powiązane z nim ogólnopolskie biuro księgowe Tax Care.

Podstawowe informacje o Chmura faktur
Darmowe faktury: Tak (bez limitu)
Program do księgowości: Nie
Biuro księgowe: Nie
Księgowość spółek: Nie
Kadry: Nie
Magazyn towarów: Nie

Jeśli korzystasz to dodaj swoją opinię o Chmura Faktur

Podsumowanie

Na tą chwilę w porównaniu programów do księgowania zostały sprawdzone te najbardziej znane. Niebawem artykuł zostanie zaktualizowany o kolejne jak np. Favato, Fakturowo, Faktura.pl, Firmino, Comarch ERP XT, Zafirmowani i wiele więcej.

Zapraszamy do dyskusji na temat programów do wystawiania faktur online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *