Jak najtaniej wysłać paczkę kurierem?

Usługi kurierskie na dobre zagościły w naszych domach i firmach. W związku z tym rynek usług kurierskich jest bogaty w firmy kurierskie, dzięki którym możemy zarówno zamawiać towary ze sklepów, a także samemu wysyłać rzeczy innym ludziom np. gdy chcemy pozbyć się jakiś rzeczy i je sprzedajemy w Internecie.

Najtańsza opcja wysyłki paczki

Jeszcze kilka lat temu dla zwykłego człowieka, który chciał raz w miesiącu coś wysłać kurierem było to dość utrudnione. Dzisiaj mamy ten rynek konsumencki dużo bardziej rozwinięty poprzez punkty kurierskie praktycznie na każdym rogu (dla przykładu kwiaciarnia może mieć opcje wysyłania paczek firmy typu DPD czy UPS), punkty własne firm kurierskich, paczkomaty firmy Inpost oraz internetowi brokerzy usług kurierskich gdzie możemy zamówić odbiór paczki prosto z naszego domu.

Wysyłka paczkomatem Inpost

Usługę taką możemy zlecić bezpośrednio z paczkomatu (co jest nieco trudne bo musimy to robić na ekranie urządzenia). Możemy też zrobić to bezpośrednio na stronie inpost.pl. Ostatnią, co ciekawe czasami tańszą opcją niż bezpośrednio przez inpost jest opcja skorzystania z brokera kurierskiego typu sendit czy furgonetka.

Koszt wysyłki paczki paczkomatem inpost zależy od jej rozmiaru. Cennik rozpoczyna się od 12 zł za najmniejszą paczkę (o wymiarach 8 x 38 x 64 cm) do 16 zł za największą paczkę.

Brokerzy usług kurierskich

Jeśli szukamy opcji na najtańszą wysyłkę paczki to warto zainteresować się brokerami usług kurierskich. Co jest bardzo ciekawe często się zdarza, że wysyłka u niektórych firm kurierskich jest tańsza przez brokera niż bezpośrednio w punkcie danej firmy kurierskich. Co jest dziwną praktyką, gdyż jak było napisane wcześniej, firmy kurierskie mocno otworzyły się na klientów indywidualnych.

Na rynku w Polsce jest kilku dużych brokerów typu: Sendit (właścicielem jest Allegro), Furgonetka, Allepaka, Kurjerzy i jeszcze pewnie kilkanaście mniejszych podmiotów.

Jest to bardzo wygodna opcja, gdyż po pierwsze mamy w jednym miejscu wszystkie nasze przesyłki, archiwum przesyłek dla rożnych przewoźników. Jest to bardzo przydatne bo raz wysyłamy paczkomatem Inpost, innym razem DPD, a jeszcze innym razem Fedex, UPS (gdyż jest dobry do tanich przesyłek międzynarodowych).

Czyli jak tanio wysłać paczkę?

Na chwilę obecną najtańszą opcją do wysłania paczki krajowej jest paczkomat od Inpost (12 zł), dopłacają 3-4 zł mamy opcję skorzystać już pełnoprawnego kuriera (DPD 15 zł). U niektórych firm kurierskich zapłacimy bliżej 20 zł.

A Ty z jakich firm kurierskich lubisz korzystać? Masz jakieś dobre i złe doświadczenia – podziel się w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *